Přejít k hlavnímu obsahu

Třívrstvé dřevěné podlahy jsou díky své kvalitě a odolnosti trendem

Dejte doma přednost podlaze, která splňuje moderní trendy. Třívrstvé dřevěné podlahy dokonale dokreslí atmosféru vašeho interiéru.

Dodají mu lehký hřejivý dotek přírody. Navíc jsou velmi odolné, jedná se o investici na několik desítek let. Popřemýšlejte před rekonstrukcí nad třívrstvou dřevěnou podlahou, protože přináší mnoho výhod. Nebo se poraďte se svým bytovým designérem.

Třívrstvé dřevěné podlahy                

Třívrstvé podlahy v sobě snoubí eleganci designových podlah, ale i odolnost těch tradičních. Jedná se o moderní řešení podlahy v interiéru. Vhodné jsou do domácnosti, ale díky své odolnosti najdou své místo také v komerčních stylových prostorech. Právě proto jsou už nějakou dobu mezi zákazníky tolik oblíbené. Výhodou tří vrstev konstrukce je především to, že skvěle vede teplo. Třívrstvé podlahy jsou proto vhodné pro instalaci podlahového topení.

Třívrstvé dřevěné podlahy jsou vysoce odolné a mají dlouhou životnost. Můžete je snadno renovovat. Celkově je můžete až třikrát vybrousit a přelakovat. Pokaždé bude podlaha jako nová.

Třívrstvé podlahy mohou být vyrobené v parketovém provedení, ale také jako prkno. Proto jsou ideální náhradou za zastaralé podlahy z masivních parket nebo za laminátovou plovoucí podlahu. Třívrstvou dřevěnou podlahu můžete stejně tak pokládat plovoucím způsobem. My ale doporučujeme ji trvale přilepit k podkladu. Docílíte tím luxusnějšího pocitu, protože tím zajistíte tichý došlap a pohlcení vibrací.

Chcete si třívrstvé dřevěné podlahy osahat a vidět je na vlastní oči? Navštivte naši prodejnu a vzorkovnu a adrese Nádražní 4111 v Mělníku.

Ideální vlastnosti třívrstvé podlahy

Podlaha nevyniká pouze svou přírodní krásou, ale také svou vysokou stabilitou. Mezi další přednosti patří její hřejivost. Velmi dobře vede teplo, proto se zejména v zimním období netvoří nevzhledné spáry vlivem změny teplot a vlhkosti. Třívrstvé dřevěné podlahy jsou tak ideální pro podlahové topení.  Dále se vyznačují pružností a nízkým kročejovým hlukem. Třívrstvé dřevěné podlahy se skládají z následujících vrstev.

  • nášlapná vrstva z ušlechtilého dřeva o dostatečné tloušťce 4 mm
  • pod ní se nachází středová laťovka ze smrkového dřeva (případně na přání březová překližka) zajišťující stabilitu nášlapné vrstvy
  • třetí vrstvou je dřevěná protitahová vrstva, která zajišťuje stabilitu celé lamely
  • nakonec je nášlapná vrstva opatřena povrchovou úpravou, a to tvrdým voskovým olejem nebo lakem střední až vyšší zátěže

Třívrstvá dřevěná podlaha dub

Dubová třívrstvá podlaha může být opravdovým dotekem přírody. Právě dub má krásnou strukturu dřeva, která na podlaze vynikne. Navíc je dub sám o sobě velmi odolná a tvrdá dřevina – a tyto vlastnosti se promítají také do dřevěné podlahy. Doporučujeme zejména použít odolný evropský nebo americký dub. Pokud máte raději drsnější strukturu, zvolte provedení rustikal se suky.

Pro sortiment třívrstvé dubové podlahy máme bezkonkurenční nabídku. Přijeďte si pro formáty v šířkách 12–19 cm, ale i 24, 26 nebo dokonce 30 a 35 cm.

Není podlaha v provedení dubu tím, po čem toužíte? Pak si v naší vzorkovně můžete vybrat z mnoha variant. Zkrátka pro třívrstvou dřevěnou podlahu jsou stavebniny ARTHUR-GIPS nejlepší volbou. Přesvědčte se o tom přímo u nás.