Přejít k hlavnímu obsahu

Sádrokarton nové generace Rigips Habito® H

Sádrokartonové příčky a stěny lepší než cihla. Vyzkoušejte voděodolný sádrokarton nové generace Rigips Habito® H. Najdete ho u nás v nabídce i s příslušenstvím.

Víte, že v naší stálé nabídce najdete oblíbený sádrokarton Rigips Habito® H? Tato univerzální sádrokartonová deska bez nadsázky překonává cihlu ve všech oblastech. Že se vám to zdá až nemožné? Tak schválně, co když vám řekneme, že Habito® H má například lepší izolační i mechanické vlastnosti. Desky sádrokartonu Habito® H si bez problému poradí také se zvýšenou vlhkostí.

Na co vlastně čekáte? Sádrokartonové stěny jsou nejen lepší než cihla, ale hlavně je s nimi stavba mnohem rychlejší a pohodlnější. Využijte naší nabídky ve stavebninách ARTHUR-GIPS, včetně speciálního příslušenství.

  • Méně zatěžuje nosnou konstrukci budov, protože sádrokarton Rigips Habito® H je 7× lehčí než tradiční zdivo.
  • Získáte větší užitnou plochu, protože Habito® H je 2× tenčí.
  • Víte, jak dlouho trvá vyzdít zeď? A teď si představte, že montáž sádrokartonu Rigips Habito® H bude 7× rychlejší.
  • Sádrokartonová deska Rigips Habito® H je zhruba 2× tenčí, ale přesto o 14–20 dB lépe izoluje zvuk.
  • Elektroinstalaci a vodoinstalaci můžete vést snadno bez sekání drážek.
  • Kotvit břemena můžete bez hmoždinek až do nosnosti 34 kg na jeden bod.

Jaké jsou hlavní vlastnosti sádrokartonu Rigips Habito® H?

Oproti klasické zděné konstrukci jsou sádrokartonové desky Rigips Habito® H novou generací konstrukčních prvků ve stavebnictví. Můžete do Habito® H vrtat jako do zdi, ale lépe – bez hmoždinek, bez převrtání, a jde to i obyčejným šroubovákem. Jednoduše tak postavíte sádrokartonové stěny a příčky. Na jeden kotevní bod unese Habito® H až 34 kg. Jednoduše kotvíte bez předem nainstalovaných výztuh.

Sádrokartonovou desku Rigips Habito® H opravíte snadněji, než byste čekali. Lehce vyšroubujete vruty a dírky po nich zatmelíte sádrovým tmelem RIGIPS.

Zvuková izolace sádrokartonu je lepší jak u klasické cihly. Sádrokarton Rigips Habito® H má skvělé akustické vlastnosti. Díky tomu dobře odhlučníte třeba pokoje nebo stěny od sousedů. Nemusíte se bát stavět ani sádrokartonovou příčku, Habito® H je vhodný pro exponované příčky a splňuje bezpečnostní třídu RC3. Habito® H je voděodolný sádrokarton určený i do prostor s vyšší vzdušnou vlhkostí, například do koupelen a sprch.